Burmistrz Nowogrodu ogłasza nabór na stanowisko ds. księgowości podatkowej w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie

  1. Wymagania:

niezbędne

- wykształcenie wyższe

- znajomość przepisów dotyczących m.in. ordynacji podatkowej, ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, Kodeksu Postępowania Administracyjnego

- swobodne poruszanie się i umiejętność interpretacji  przepisów prawnych

- kreatywność w działaniu i rozwiązywaniu problemów

- samodzielność, odpowiedzialność, obowiązkowość i dobra organizacja własnej pracy

dodatkowe

- staż pracy na podobnym stanowisku

- prawo jazdy kat.B

  1. Wymagane dokumenty :

1) List motywacyjny,

2) Kwestionariusz osobowy,

3) Kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie – kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,

4) Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie innych umiejętności (zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach),

5) Oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,

6)Oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie.

7) Oświadczenie o zapoznaniu się z Klauzulą informacyjną dla kandydatów biorących udział w naborze na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie.

  1. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
  2. prowadzenie ewidencji księgowej podatków lokalnych od osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej:
  3. podatku od nieruchomości
  4. podatku rolnego
  5. podatku leśnego
  6. podatku od środków transportowych
  7. prowadzenie ewidencji księgowej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
  8. księgowanie wpływów z opłaty targowej, skarbowej i opłaty z tytułu zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
  9. prowadzenie ewidencji przypisów, odpisów, wpłat, zwrotów i zaliczeń nadpłat z tytułu podatków i opłat lokalnych oraz opłaty zagospodarowanie odpadami
  10. kontrola kont księgowych oraz uzgadnianie sald
  11. sprawdzanie terminowości wpłat należności przez podatników
  12. windykacja należności z tytułu podatków i opłat lokalnych oraz opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi – terminowe podejmowanie czynności zmierzających do zastosowania środków egzekucyjnych wobec podatników, którzy zalegają z płatnościami:
  13. wystawianie upomnień
  14. wystawianie tytułów wykonawczych
  15. sporządzanie wniosków do sądu o wpis hipotek przymusowych
  16. stosowanie innych środków egzekucyjnych zgodnie z przepisami prawa
  17. dokonywanie rozliczeń podatników z tytułu wpłat, nadpłat i zaległości – wydawanie postanowień
  18. dokonywanie rozliczeń i kontroli rachunkowej inkasentów w zakresie inkasa podatków
  19. obliczanie wynagrodzenia prowizyjnego inkasentów
  20. naliczanie odpisu od uzyskanych wpływów z tytułu podatku rolnego na rzecz Izby Rolniczej
  21. sporządzanie sprawozdań Rb-27S i Rb-N z zakresu księgowanych należności
  22. wydawanie zaświadczeń na podstawie prowadzonych ewidencji: o niezaleganiu w podatkach; stwierdzających stan zaległości podatkowych
  23. prowadzenie spraw o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej i sprawozdawczość w tym zakresie
  24. sporządzanie informacji do projektu budżetu gminy, informacji z wykonania budżetu gminy w zakresie podatków i opłat oraz informacji z zakresu spraw podatkowych dla potrzeb Biuletynu Informacji Publicznej
  25. udział w pracach Komisji Likwidacyjnej
  26. wykonywanie na polecenie Burmistrza i Skarbnika innych zadań w sprawach nie objętych zakresem czynności na zajmowanym stanowisku

  1. 4. Warunki pracy na stanowisku:
  2. praca biurowa, powyżej 4 godzin przy komputerze,
  3. umowa o pracę w wymiarze pełnego etatu,
  4. budynek piętrowy – brak windy

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie w miesiącu kwietniu 2023 r., tj. w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia, wynosił poniżej 6%.

  1. 5. Termin i miejsce składania dokumentów:

Termin: do dnia 14 czerwca 2023 r. godz. 15.00

Miejsce składania dokumentów : Urząd Miejski w Nowogrodzie ul. Łomżyńska 41 sekretariat.

Zgłoszenie należy złożyć w zamkniętej kopercie z adnotacją „ Konkurs na stanowisko ds. księgowości podatkowej”.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, kwestionariusz osobowy powinny być opatrzone klauzulą:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (publ. Dz. Urz. UE L Nr 119,s. 1) innych niż wymagane przepisami prawa przez Administratora Danych w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko ds. księgowości podatkowej w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie.

Metryka strony

Udostępniający: Gmina Nowogród

Wytwarzający/odpowiadający: Marlena Bałazy

Data wytworzenia: 2023-05-29

Wprowadzający: Anna Nasiadko

Data modyfikacji: 2023-05-29

Opublikował: Anna Nasiadko

Data publikacji: 2023-05-29