Burmistrz Nowogrodu ogłasza nabór na stanowisko ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie

  1. Wymagania:

niezbędne

- wykształcenie wyższe preferowane ochrona środowiska i gospodarka przestrzenna
- znajomość regulacji prawnych w zakresie ochrony środowiska, gospodarki komunalnej i gospodarki przestrzennej

- swobodne poruszanie się i umiejętność interpretacji  przepisów prawnych

- kreatywność w działaniu i rozwiązywaniu problemów

- samodzielność, odpowiedzialność, obowiązkowość i dobra organizacja własnej pracy

dodatkowe

- staż pracy na podobnym stanowisku

- prawo jazdy kat.B

  1. Wymagane dokumenty :

1) List motywacyjny,

2) Kwestionariusz osobowy,

3) Kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie – kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,

4) Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie innych umiejętności (zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach),

5) Oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,

6)Oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie.

7) Oświadczenie o zapoznaniu się z Klauzulą informacyjną dla kandydatów biorących udział w naborze na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie.

  1. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
    • współdziałanie z Komunalnym Zakładem Budżetowym w Nowogrodzie w zakresie świadczonych przez te zakłady zadań statutowych
    • wydawanie zezwoleń na lokalizowanie w pasie drogowym dróg gminnych obiektów nie związanych z gospodarką drogową,
    • wydawanie zezwoleń na zajmowanie pasa drogowego drogi gminnej ,
    • planowanie budowy, modernizacji, utrzymania i ochrony dróg gminnych,
    • zarządzanie siecią dróg gminnych,
    • orzekanie o przywróceniu pasa drogowego drogi gminnej do stanu poprzedniego w razie jego naruszenia,
    • prowadzenie bieżącej oceny stanu oznakowania dróg gminnych,
    • nadzór nad robotami drogowymi,
    • nadzór nad utrzymaniem technicznym chodników, parkingów i przystanków w Gminie,
    • współudział w planowaniu budowy, modernizacji, utrzymania i ochrony dróg wojewódzkich i powiatowych w granicach miasta,
    • prowadzenie spraw z zakresu inwestycji wodno-kanalizacyjnych (kanalizacje deszczowe i sanitarne) i kontrola nad tymi urządzeniami,
    • prowadzenie spraw dotyczących zaopatrzenia ludności w wodę,
    • prowadzenie spraw wynikających z ustawy "Prawo wodne" w zakresie zadań własnych Gminy,
    • realizacja zadań gminy wynikających z ustawy o ochronie przyrody,
    • wydawanie decyzji środowiskowych i prowadzenie oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.
    • wydawanie opinii w sprawie zakazu uprawiania niektórych roślin oraz zakazu stosowania określonego materiału siewnego,
    • współpraca ze służbą kwarantanny i ochrony roślin w zakresie zwalczania chorób, chwastów i szkodników upraw oraz nakazywanie niszczenia niektórych upraw,
    • współdziałanie ze służbą weterynaryjną w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt i prowadzenie profilaktyki,
    • współdziałanie z jednostkami zajmującymi się oświatą rolniczą i wprowadzaniem postępu rolniczego,
    • sprawowanie administracji w zakresie łowiectwa i spraw z tym związanych,
    • prowadzenie rejestru decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu,
    • przygotowywanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (działek),
    • uzgadnianie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu z właściwymi organami,
    • udzielanie informacji o możliwościach zabudowy na podstawie planów zagospodarowania przestrzennego,
    • współdziałanie z Notariatami w zakresie wydawania zaświadczeń co do przeznaczenia terenów w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego,
    • wydawanie zaświadczeń co do przeznaczenia terenów w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego,
    • udział w przygotowaniu dokumentów przetargowych w zakresie kompetencji stanowiska,
    • przedstawianie do akceptacji projektów uchwał w zakresie kompetencji stanowiska,
    • przygotowywanie informacji do BIP, na stronę www. oraz do publikacji gminnych.

  1. 4. Warunki pracy na stanowisku:
  2. praca biurowa, powyżej 4 godzin przy komputerze,
  3. umowa o pracę w wymiarze pełnego etatu,
  4. budynek piętrowy – brak windy

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie w miesiącu kwietniu 2023 r., tj. w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia, wynosił poniżej 6%.

  1. 5. Termin i miejsce składania dokumentów:

Termin: do dnia 14 czerwca 2023 r. godz. 15.00

Miejsce składania dokumentów : Urząd Miejski w Nowogrodzie ul. Łomżyńska 41 sekretariat.

Zgłoszenie należy złożyć w zamkniętej kopercie z adnotacją „ Konkurs na stanowisko ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska”.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, kwestionariusz osobowy powinny być opatrzone klauzulą:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (publ. Dz. Urz. UE L Nr 119,s. 1) innych niż wymagane przepisami prawa przez Administratora Danych w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie.

Metryka strony

Udostępniający: Gmina Nowogród

Wytwarzający/odpowiadający: Marlena Bałazy

Data wytworzenia: 2023-05-29

Wprowadzający: Anna Nasiadko

Data modyfikacji: 2023-05-29

Opublikował: Anna Nasiadko

Data publikacji: 2023-05-29