Nabór na wolne stanowisko ds. świadczeń rodzinnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowogrodzie

Urząd Miejski w Nowogrodzie ogłasza nabór na wolne stanowisko ds. świadczeń rodzinnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowogrodzie
Urząd Miejski w Nowogrodzie

ogłasza nabór na wolne stanowisko ds. świadczeń rodzinnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowogrodzie

1. Wymagania niezbędne:

- wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku ekonomicznym, administracyjnym, lub prawniczym,

- biegła znajomość przepisów o pomocy społecznej, ustawy o świadczeniach rodzinnych i zaliczek alimentacyjnych a także swobodne poruszania się i umiejętność interpretacji przepisów prawnych

- znajomość przepisów kodeksu postępowania administracyjnego

- kreatywność w działaniu i rozwiązywaniu problemów

- samodzielność odpowiedzialność, obowiązkowość i dobra organizacja własnej pracy

- znajomość obsługi komputera (MS Office, Internet, poczta elektroniczna)

- prawo jazdy kat.B

2. Wymagane dokumenty :

1) List motywacyjny,

2) Kwestionariusz osobowy,

3) Kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie - kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,

4) Kserokopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,

5) Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie innych umiejętności (zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach),

6) Oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,

7)Oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie.

3. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku :

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku wynika z ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. Nr 228, poz. 2255, z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 22 kwietnia 2005r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz.U. Nr 86, poz. 732, z późn. zm.) i obejmuje w szczególności:

1) przyjmowanie wniosków w sprawach świadczeń rodzinnych i zaliczek alimentacyjnych

2) wprowadzanie danych z wniosków do programu (TOP-TEAM)

3) prowadzenie postępowań administracyjnych, przygotowywanie decyzji w sprawach świadczeń rodzinnych i zaliczek alimentacyjnych

4)prowadzenie, według określonych ustawowo zasad, postępowania wobec dłużników alimentacyjnych

5) sporządzanie niezbędnej dokumentacji umożliwiającej wypłatę świadczeń

6) sporządzanie sprawozdań rzeczowo - finansowych z zakresu realizowanych zadań

4. Termin i miejsce składania dokumentów

Termin: do dnia 24 października 2007 r. godz. 15.00

Miejsce składania dokumentów: Urząd Miejski w Nowogrodzie ul. Łomżyńska 41 sekretariat.

Zgłoszenie należy złożyć w zamkniętej kopercie z adnotacją Konkurs na wolne stanowisko ds. świadczeń rodzinnych”.

Nowogród, dnia 10 październik 2007 r.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, CV powinny być opatrzone klauzulą:” Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm. )oraz ustawa z dnia 22 marca 1990r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1593 z późn. zm.)”.

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Miejski w Nowogrodzie

Wytwarzający/odpowiadający: Marlena Bałazy

Wprowadzający: Marlena Bałazy

Data modyfikacji: 2007-10-10

Opublikował: Grzegorz Palka

Data publikacji: 2007-10-10